Soláň cimbálová muzika & tanečníci

CYMBÁL v Zašové aneb StavBál.con 2009

Je to k nevíře, ale v sobotu 10.1.2009 proběhl již 12. ročník Valašského bálu souboru Soláň, tentokráte s podtitulem StavBál.con.

Stavební atmosféru nasáli hosté už u vstupu, kde byli rozděleni podle profesí, dostali na uvítanou BETON (chutná to směs becherovky a toniku) a odložili si v šatně – přijmu a výdeji ochranných pomůcek. Hostů bylo dosti – tomu odpovídalo i zastoupení jednotlivých stavebních profesí = stolů, které mezi sebou soutěžily nejen v házení vršků do gumáků a zazdívání panáků, ale i v celovečerní soutěži – shánění razítek do stavebního povolení. Bylo až s podivem, jak všichni – starší i mladší s urputností zápasili o každé vyplněné políčko. A není divu, věděli totiž, že výhra za celovečerní soutěž stojí za to.

Hudba hrála, lidi tančili, bavili se a kupovali tombolu = inventární přebytky a všem bylo dobře. Havarijní stav balkónu jsme vyřešili po svém a kritický nedostatek kapacity na dámských záchodech zase řešila naše scénka, kterou každoročně bál zpestřujeme. Po předání tomboly a cen za soutěž se zpívalo až do časných ranních hodin, kdy jsme vše museli uklidit a odvést, neboť hned ráno se chystal sál na hasičskou výroční schůzi.

Vše proběhlo bez problémů a z reakcí lidí si troufnu říci, že se bál zase povedl, za což děkuji všem Soláňákům, muzice pod vedením Davida Kulišťáka, sponzorům, bez nichž by tombola nebyla tak bohatá a také sportovcům a hasičům za pomoc (jmenovitě p. Hanáčkovi a p. Pospěchovi). Zbývá jen dodat – těšíme se za rok …
(PT)

solanoviny_stavbal_tisk

2009_01_10_stavbal.con_