Soláň cimbálová muzika & tanečníci

Kateřinský jarmark u Karlovského muzea

Kateřinský jarmark u Karlovského muzea – v neděli 27.11.2011
V 15.00 bude jarmark ukončen a návštěvníci se mohou přesunout k hospodě Kyčerka kde proběhne v15.30 pořad plný písniček o betlému a vánocích pod názvem Vezmem gajdy, husličky,…..v podání Krůžku Štyr tet za doprovodu gajdošů z cimbálové muziky Soláň. Po ukončení programu v 16.00 proběhne slavnostní odhalení dřevěného betlému na stráni pod Hospodou Kyčerka

Kateřinský jarmark u Karlovského muzea.
V neděli 27.11.2011 v 9.00h. po ranní mši svaté/která začíná v 8.00hod/zahájíme již tradiční Karlovský Kateřinský jarmark u Karlovského muzea s bohatým programem a otevřením výstavy Dřevěných malovaných ikon. U stánků budou návštěvníci mít možnost zakoupit řemeslné výrobky např.keramiku, metly, formičky na vánoční pečivo, vařečky, skleničky, modrotisk. U stánků s občerstvením to bude zabíjačka, frgály,perníčky,včelí med,pekařské výrobky,horké trdelníky a oplatky,pečené kaštany a na zahřátí třeba horká medovina.Kromě programu na podiu někde u stánků určitě potkáte valašského gajdoša s jeho rozvernýma pěsničkama.Nebude chybět ani oblíbená věštírna a taky kovář, který Vám na místě ukuje podkovičku pro štěstí.
V chalupě u Karlovského muzea si budou moci děti pod vedením řemeslníků vyrobit adventní věnec,rorátní lampičku,vytvořit vánoční ozdůbku,smotat svíčku ze včelího vosku,nebo zkusit jak se dělá řezbářské řemeslo…
Od 10.00h. do 17.00h. bude u muzea přistavený koňský povoz,který bude návštěvníky převážet k hospodě Kyčerka,kde bude na jídelním lístku připraveno i speciální adventní menu.
V 15.00 bude jarmark ukončen a návštěvníci se mohou přesunout k hospodě Kyčerka kde proběhne v 15.30 pořad plný písniček o betlému a vánocích pod názvem Vezmem gajdy, husličky…..v podání Krůžku Štyr tet za doprovodu gajdošů z cimbálové muziky Soláň.
Po ukončení programu v 16.00 proběhne slavnostní odhalení dřevěného betlému na stráni pod Hospodou Kyčerka
S pozdravem Mouleová Zdenka
Informační centrum Velké Karlovice 299
75606 Velké Karlovice Tel.571 444 039