Soláň cimbálová muzika & tanečníci

MFF Strážnice

Hurááá do Strážnice!!! Na největší folklórní festival u nás MFF Strážnice!!!

Pravda je, že s takovým nadšením jsme v sobotu kolem 4. hodiny ranní nevstávali, ale co se dalo dělat. Už kolem 9.00 hodiny jsme zabloudili ve strážnickém parku na Bludník a bloudili zde při zkouškách celé dopoledne. I sluníčko bloudilo po obloze, a proto se co chvíli ztratilo tak, že se na nás spustil májový deštík a připadali jsme si jako na apríla.

Sobotní odpoledne pro nás bylo pohodové. Většina z nás dál pokračovala v bloudění po parku a obcházení stánků s rozličným tovarem. Večer se však blížil, a tak jsme se pomalu oblékli do krojů a připravili se na naše vystoupení v programu „Valašsko moje, zdrávo buď „. V pořadu jsme se představili s dalšími valašskými soubory a každý z nás zatancoval tance s určitou tématikou. My v Soláni jsme předvedli vyháňání oveček v pásmu Salašnické a přetěžkou práci na panském v dřívějších dobách v pásmu Robotné.

Nedělní dopoledne jsme také neponechali náhodě. Hned z rána jsme se vydali do strážnického skanzenu, kde jsme měli návštěvníky naučit několik krásných valašských písniček. Nevím, kolik kolemjdoucích si nějakou tu písničku zapamatovalo nebo se naučilo, třeba se to od někoho z Vás dozvíme zde v komentářích 😀 budeme rádi… ale vykouzlili jsme spoustu úsměvů na tvářích a taky splnili několik písničkových přání.

Po obědě jsme znovu zabloudili na Bludník, abychom odtancovali reprízu programu „Valašsko moje, zdrávo buď „. I tentokrát jsme odcházeli z podia s pocitem, že jsme lidem předvedli zase kousek našeho regionu.

Po programu jsme se však domů nehrnuli. Byli jsme ještě vyzváni ke krátkému vystoupení v pořadu předávání laureátů a cen Strážnice s pásmem Košelka. Překvapením bylo, že hlavní cenu festivalu získal pořad „Valašsko moje, zdrávo buď „ jehož autorem a režisérem je jen tak mimochodem jeden z našich řádových členů našeho souboru Tomáš Gross.

Tome, gratulujeme Tobě i tvým spolupracovníkům 🙂 Jen tak dál…

Další infromace můžete najít také na : https://www.nulk.cz/.

Mrkněte na video odkazy :
https://www.youtube.com/watch?v=bSYv_BvmL2M&feature=share
https://www.youtube.com/watch?v=jFa67s9xwOE&feature=related

cena-mff

valassko_moje_2011