Soláň cimbálová muzika & tanečníci

Rožnovské slavnosti 2011

Rožnovské slavnosti 2011 jsou minulostí.“. Tato slova ukončila letošní slavnosti v Janíkově stodole ve VMP (https://www.vmp.cz/) v neděli 3.7.2011 v 17:00 hodin. Moderátor závěrečného galaprogramu slavností Tomáš Gross (náš řadový člen a souborový mluvka) je vyslovil za neutichajícího tlukotu dešťových kapek na střechu „Janíkovky“. Ano, ano, počasí uplakané bylo, alespoň co se festivalového pátku a neděle týkalo, zato v sobotu, vymodlený to hlavní festivalový den, ani kapka. Děkujeme tomu, který to tak báječně zařídil.

Ale začněme hezky od začátku.

V  pátek většina z našich řad nelenila a přišla povzbuzovat naše tanečníky Edu, Toma a Luboše při jejich krásných sólových odzemkových variacích, které měli možnost pochytit a naučit se ve škole odzemku.

V sobotu přišel na řadu celý soubor. Počasí nás sice strašilo hned od rána, ale naštěstí se udrželo, takže odpoledne mohla na paloučku vystoupit světoznámá cimbálová muzika Soláň se svými tanečníky. Divákům jsme předvedli tance Řemesla, Gúlané, Čardáš a Uherskou a až na pár prasknutých prkének v pódiu jsme vše zvládli a ostudu jsme si nepokazili 🙂

Večer patřil repríze strážnického programu „Valašsko moje, zdrávo buď“ a stejně jako při premiéře měl program veliký úspěch. A kdo vydržel opravdu velkou zimu, určitě nezmrznul, ale zcela se zahřál při programu „Převážně nevážně“ při lekcích němčiny Herr Thomase a Herr Hanse a následně u bavorských tanců v podání tanečníků Soláně. V programu vystoupily i ostatní hlavně valašské soubory, které zpracovaly zahraniční téma. A proto o hodně přišel, kdo tam s námi nebyl. =D

V neděli počasí opravdu nepřálo, a proto smuteční pietní akt a přenesení ostatků pana PhDr. Jaroslava Štiky, Csc. bylo provázeno uplakaným počasím. Přesto se sešlo nespočet lidí, aby uctili tak významnou osobnost našeho regionu.

Po obědě se nám sice moc s plným žaludkem nechtělo, přesto jsme zahájili galaprogram tanci Zvrtaným a Popovskými. Tance byly povedené aspoň soudě podle potlesku diváků.

Dlužno už jen říci, že ač počasí nebylo ideálně letní a na účasti diváků to mělo znatelný vliv (zima bylo jak v sýrni), program byl opravdu prošpikovaný kvalitními kousky, u kterých se i nezasvěcený divák folklórní to fanda dobře pobavil.

Ať žijí Rožnovské slavnosti 2013 !!!

roznovske_slavnosti_program