Soláň cimbálová muzika & tanečníci

Tanečníci

profil_Trcka
Pavel Trčka


Organizátor, vedoucí, choreograf, snažící se každou zkoušku ukočírovat celou tu bandu.. Na zájezdech se kromě své ženy tulí i ke kytaře. Spolu s nimi ( s kytarou i ženou ) a dalšími poťouchlými kamarády má úchylku budit zhruba ve tři ráno pokojně spící tanečníky písní: Kdybys tak náhodou měl pocit že jsi sám.. Kde bychom bez něj byli…???

profil_HonzaV
Honza Vynikal


Vyniká nejen jako skvělý tanečník , ale také jako pohotový vinný referent na zájezdech. Stává se však, že zásoby po-vinného pitného režimu nejsou dostačující a je zhruba po dvou hodinách cesty na fest hlášení: Poslušně hlásím, že podle stavu vína jsme již na cestě domů...

rofil_HonzaH
Honza Holčák

 

Výrazná postava zejména v čase masopustním, kdy v masce medvěda obráží fašank. Na zájezdu na Slovensko se mu připletl do cesty jistý "Horec" a od té doby si na tento záludný mok dává v zahraničí pozor.

Marek Kostelný


Dobrosrdečný klaďas, který srší občas prvky dobré akce příliš rychle za sebou a bránice nestíhá. Lze si poplést s Patem nebo Matem. S ženou Éliškou vedou k humoru a folkloru i malého Štěpánka a Dominika.

profil_Radim
Radim Koláček


Mladý a neklidný, se sklonem k romantice, zvlášť hraje-li k tomu hudba. Toho času pracující ve Valašském Meziříčí se sazema. Hlavně ať stíhá při tom tancovat, neboť mu to jde dost dobře.

profil_Gross
Tomáš Gross


Velmi výřečný tanečník. Doslova. Někomu hold příroda a Pánbů nadělil do vínku dar řeči a my ostatní zíráme. Je také všudypřítomný. Kdo jej nezná, nechť navštíví radnici v Rožnově, pustí si telku, otevře noviny, jen pozor až budete otevírat konzervu...

profil_Jasik
Broňa Jašek


Zodpovědný, skalní člen. Pro rodinu a komunikační sítě by dýchal. Odkojen Poĺanou z Brna bere při tónech slovenského folkloru do tance vše, co je po ruce. Není-li kdo, vystačí si sám.

profil_Vita
Víťa Maceček


Svého času chovatel pštrosů, odtud přezdívka pštros. Nyní se soustředí na výchovu svých nezbedných synků. Díky své statné postavě tvoří v soukolí Soláně zemitý článek. Trochu se zdá, že leze do zelí Vynikalovi se svou rulandou, kterou někde tajně čerpá.

profil_Eda
Eda Vlček


Ač habán napohled, taky se z něj cosi klube ... snaží sa a je to viděť ... aj na odzemek si trůfá ...
profil_Tomas
Tomáš Mikel


Pomalými krůčky se dostává kupředu ... což stále platí ...

profil_Pavlinka
Pavla Trčková


Manželka již výše zmiňovaného vedoucího. Stejně asi bude ona tím krkem, co hýbe hlavou Pavlovou, ale nevypadá na to. Též zpěvačka Krúžku Štyr tet, který úspěšně účinkuje na společných akcích. Kde bychom bez ní byli ??!..

profil_Iva
Iva Trčková


Jedna z prvních ze zakládající skupiny tanečníků, stálice na soláňáckém parketu. Kladný vztah k tanci a zpěvu probouzí i u dcerky Petrušky. Ve svém prostém příbytku na Hutisku poskytuje útočiště znaveným členům ve vyhřívaném bazénu. Díky Bohu!

profil_Lena
Lenka Kutějová

 

I tato skalní tanečnice je zpěvačkou v Krúžku Štyr tet. Smíšek, který Vám s úsměvem na líci drtí reflexní body a prý tím ulevuje od bolestí údů, aby zase poslouchaly.

profil_MajaP
Máruška - Mája Pospěchová
 

Bez této osůbky by nám naše zranění neměl kdo pofoukat, natož ošetřit. Že je ve zdravotnictví platným členem, už jsme se mohli párkrát přesvědčit. Při jejích absencích na zájezdech záměrně navyšujeme pojistky.

profil_TrojceI
Maruška - trojče Staňková - Grossová
 

Sestra svého dvojčete, Evči. Vyznačuje se podobou na svou jednovaječnou sestru. My už víme, že je to ona, bo nosí cop. Už dostudovala, pracuje a usadila se se svým mužem Tomášem ve Viganticích na Valašsku !

Eva - trojče Staňková
 

Sestra Marušky. Víme, že je to ona, bo nosí drdol. Své studia úspěšně dokončila a nosí z lékárny něco na bolavé kolena ... že Honzo ??

profil_Jarca
Jarka Koňaříková
 

Asi původem ryba, protože v tom svém Klubu Delfínek se pořád cachtá ve vodě. Proti tomuto tvrzení stojí ovšem fakt, že tento nebohý němý tvor by se mohl cítit uražen,protože když se Jaruš zasměje,ušní bubínky jsou v kýblu.

rofil_Petka
Petra Koláčková
 

Je to už chvíla, co sa už zařadila mezi vystupující, a že jí to cérce ide... No aby nešlo - dyť je ze Zašové, z folklórního rodu, cimbálovkú a slivovicú odkojená ...

profil_Martinka
Martina Legnavská
 

Ta má tanec v těle ... šak je naša ...

profil_Marketka-Ptacek
Markéta Ptáčková
 

Už Ptáčková ... šikovná tanečnica, která mezi nás výborně zapadla ...

profil_Jana
Jana Konířová
 

Říkává: ještě se musím hóóóódně učit ...

profil_Katka-J
Kateřina Jandová
 

Chce to vydržet a zkoušet, zkoušet ...